German
English
Kategorie
Látky a vliseliny
Úvod Newsletter
Šicí centrum / Žehlící technika

Žehlící technika

Vážení zákazníci, v naší nabídce v žádném případě nehledejte sortiment, který je určen pro supermarkety, naší doménou je profesionální žehlící technika za příznivé ceny. Naše společnost se věnuje dlouhodobě žehlící technice jako celku, takže máme proškolené mechaniky na opravy a údržbu průmyslové žehlící techniky. Od toho se také odvíjí naše nabídka. Všechen sortiment splňuje nejnáročnější podmínky. Žehlící prkna jsou robustní konstrukce s možností skládání, vybavené odsáváním, nebo vyhříváním. Parní vyvíječe se žehličkou (parní žehličky) jsou v perfektní kvalitě - nerezové obaly, kotle, průmyslové žehličky, snadno vyměnitelné díly, dlouhá životnost a hlavně možnost používat obyčejnou vodu z vodovodu bez nutnosti používat různé drahé filtry, tak jak tomu chtějí někteří výrobci parních žehliček, aby z vás jako zákazníků dostali více peněz. Naše žehličky a kotlíky lze velmi snadno po zanešení vyčistit. 

Řadit:
Výrobci:
Strana:1 2 3 4 5 ...Další »

Žehlení se objevuje už v prvním století před naším letopočtem v Číně. Ženy žehlily pomocí pánve naplněné žhavým uhlím. Konkrétně se první zmínky o žehlení na starém kontinentě se objevují v 17. století. Používaly se litinové žehličky, které se nahřívaly na ohni.První elektrické žehličky podobné těm dnešním se objevily v roce 1882 v New Yorku.

Rozdělení žehlící techniky

K žehlení můžeme používat napařovací žehličky, mandl nebo žehlicí lis. Jako velký pomocník pro žehlení je také žehlící prkno nebo stůl, který může být vyhřívané a odsávané. Žehlička (vyvíječ páry) je zařízení sloužící k žehlení, čili vyhlazování tkaniny pomocí vysoké teploty a tlaku. Žehlení působí tak, že se vlivem teploty uvolňují vazby v molekulách polymerů tvořících vlákna tkaniny. Když jsou vlákna horká, pod tlakem žehličky se narovnávají a po ochlazení si uchovávají svůj tvar. U některých látek jako např. bavlna je potřeba též použít vodu.

 

Strojové žehlení

Mandl nebo žehlicí stroj je mechanický prádelní stroj. Průmyslová varianta stroje pracuje na principu jednoho či více vyhřívaných paralelních válců. Používá se především pro hromadné žehlení větších kusů bílého ložního prádla, například prádla nemocničního apod. Dnešní mandl vyžehlí skutečně vše, co přijde z pračky. Košile, trička, kalhoty nebo ubrusy, odolné látky, nejjemnější tkaniny nebo delikátní límečky. Je to rychlejší a pohodlnější než běžnou technikou. Má volné rameno na žehlení bez puků např.nohavic u kalhot.

 

Žehlící technika v prádelně i domácnosti

Žehlicí lis je skutečným pomocníkem každé moderní ženy. Nabízíme Vám řešení, jak předejít zbytečné námaze a stresu. žehlicí lis dovede zkrátit dobu žehlení na polovinu až čtvrtinu obvyklé doby. Můžete žehlit v sedě a nenamáhat ani krk ani záda držením žehličky. Díky speciálnímu designu žehlicí plochy zvládne lis vyžehlit materiály, s kterými si žehlička neporadí a při tom žehlí šetrně bez obvyklého roztahování nebo oblýskání a zároveň i podstatně úsporněji.

Při žehlení lisem je prádlo prosycené párou a po celé ploše stejnoměrně zahřáté. Tím je plošně zbaveno bakteriálních zárodků, nebylo-li před tím při praní vyvářeno. Tento faktor je důležitý zejména při žehlení dětského prádla a všude tam, kde je třeba dbát na zvýšenou hygienu.