German
English
Kategorie
Látky a vliseliny
Úvod Newsletter
Šicí centrum / Textilní galanterie / našívací patentky

našívací patentky

Přišívací stiskací knoflíky jsou staré známé patentky – stačí přišít každý díl k látce a pak jednoduše zacvaknout. Nejčastěji se používají k zapínání různých částí oděvů a bytových doplňků. Díky rozmanité škále velikostí se hodí pro spojování různě silných látek. Tento klasický typ patentů vyrábíme ve dvou základních variantách materiálu, mosazné KIN a plastové MIA. Vybrat si můžete  z rozličných povrchových úprav. Výrobky jsou zaručeně nerezavějící.

Řadit:
Výrobci:
Strana:1 2 Další »

Přestože stiskací knoflíky mají u nás už více než stoletou tradici, jejich vzhled se prakticky nezměnil. Slavné „patentky“ nebo druky totiž od počátku skvěle plní svoji funkci – výborně drží a připnou k sobě nejrozmanitější materiály. Stiskací knoflíky KOH-I-NOOR Vám dodáme v mnoha povrchových úpravách. Ty nejčastější jsou nikl, černý nikl, mosaz, měď, staromosaz, staroměď, nikl antik, zinek nebo různé odstíny barevného laku.  

Jak fungují stiskací knoflíky ?

Stiskací knoflík se skládá z několika dílů. Slavné „patentky“, které najdete i v logu společnosti
KOH-I-NOOR, se skládají ze dvou dílů, ostatní pak ze dvou až čtyř, které do sebe zapadají a jejichž zacvaknutím vznikne různě pevné spojení. Abyste k sobě mohli spojit dva kusy látky nebo i jiných materiálů, je třeba na každý kus připevnit odpovídající část stiskacího knoflíku. Některé stiskací knoflíky - patentky lze na látku jednoduše přišít, tzv. nýty neboli nýtovací knoflíky se ale připevňují pomocí nýtovadel a ručního nebo pneumatického lisu.