German
English
Kategorie
Látky a vliseliny
Úvod Newsletter
Šicí centrum / Patchwork & quilting

Patchwork & quilting

Vážení zákazníci, v této kategorii se vám snažíme nabídnout vše pro patchwork a quilting. Neustále náš sortiment rozšiřujeme, snažíme se pro vás zajistit výrobky nejlepší kvality a za vynikající cenu. 

Patchwork zachvátil prakticky celou Evropu. Patchwork (patch - záplata, vyrobeno ze záplat) je zvláštní technika sešívání látek. Jedná se o sešívání velice malých, různě barevných kousků látek tak, že spolu vytvářejí větší geometrické vzory. Výsledný patchwork je pak spojen s dalšími vrstvami látky a je ještě ozdobně prošíván drobnými stehy. Prošitý patchwork se nazývá quilt.

Základní pomůcky, které nám usnadňují vytváření patchworkových prací a bez kterých se neobejdeme při vytváření profesionálního vzhledu jsou: 

1) Cutter, řezací kolečko na řezání látky
2) Podložka na řezání, která chrání řezací plochy řezacího kolečka 
3) Pravítka a jiné doplňky

Řadit:
Výrobci:
Strana:1 2 3 4 5 ...Další »

Histrorie Patchworku

Patchwork je technika stará 5000 let. Jeho kořeny sahají až do Persie, k faraónům Egypta, Řecku i antickému Římu. Jeho největší oblibě se těší Amerika, kde se stal lidovou technikou. K nám do Evropy dorazil spolu s návratem Křižáků okolo 14 století.

Patchwork je technika uměleckého zpracování látky se tvoří sešíváním různých barevně sladěných bavlněných látek, přesněji jejich malých kousků do vzorů pravidelných i nepravidelných. Její vzory se vyvíjely po celá staletí a šije se dle přesně navrženého plánu nebo dle vlastní fantazie. Tuto techniku lze vhodně využít k šití polštářů, dek, ubrusů, prostírání, tašek a dalších věcí.

Co je to patchwork?

Každý hotový guilt, ať je to jakýkoliv výrobek, se skládá ze tří vrstev. Je to sešívaný top, vatelín (může být i duté vlákno) a spodní látka. Tyto tři vrstvy se ručně, nebo na stroji najednou prošijí méně či více ozdobnými vzory, to podle charakteru díla. Na rubové straně tak vznikne jedinečná výšivka. Místa mezi prošitím nesmí být větší než otevřená dlaň, protože prošití není jen krásnou podívanou, ale hlavně zabrání namáhání švů mezi malými díly látek a tak prodlouží životnost celé práce. Navíc vzor prošitím vystoupí a práce dostává třetí rozměr - hloubku, která je naším očím tak přirozená.

Patchwork jako hobby

Dnes se stává technika patchworku opět velmi populární mezi spotřebiteli i mezi ženami, které mají patchwork jako své umělecké hobby. naší nabídce najdete nejen veškeré kvalitní pomůcky (řezací kolečka, podložky, pravítka, špendlíky) pro patchwork a quilting, ale také speciální šicí stroje a rámy pro proquiltování velkých patchworkových dek.