Vyzvednutí balíku v síti Balíkoven s rychlejším odbavením a možností platby kartou.

Ok
x
Balík Na poštu Vám přináší možnost, zvolit si pobočku, na které bude Vaše
zásilka připravena k vyzvednutí již následující pracovní den po podání. O připravenosti Vaší zásilky k vyzvednutí
Vás budeme informovat prostřednictvím SMS nebo e-mailu.

Ok

Legenda

Otevírací doba provozovny
Bankomat na poště
Parkoviště u provozovny
Příjem balíkových a listovních zásilek a peněžních poukázek
Prodloužená otevírací doba provozovny – po 18.00
x
German
English
Kategorie
Látky a vliseliny
Úvod Newsletter
Šicí centrum / Textilní galanterie

Textilní galanterie

Řadit:
Výrobci:
5,- Kč
0,21 EUR
50,- Kč
2,08 EUR
60,- Kč
2,50 EUR
65,- Kč
2,71 EUR
75,- Kč
3,12 EUR
Strana:1 2 3 4 5 ...Další »

Krejčovství je řemeslo, které se zabývá výrobou, opravami a úpravami šatstva, oblečení a oděvů. Muž, který vykonává toto povolání se nazývá krejčí. Žena, která se zabývá křejčovstvím, se nazývá buďto švadlena nebo také dámská krejčová (pokud pracuje pouze pro dámy). Krejčí, dámské krejčové a švadleny se zabývají zejména stříháním látek a šitím. Šití se dříve provádělo pouze ručně pomocí nůžek, jehly a nití, dnes obvykle pomocí šicích strojů.

S nástupem průmyslové výroby v 19. a 20. století toto řemeslo postupně upadalo s tím jak oděvní průmysl začal hromadně vyrábět konfekční zboží, nicméně nikdy zcela nezaniklo a přežilo do dnešních dob. Řemeslo lze provozovat i amatérsky podomácku jako určitý druh specifického hobby.

Co vše je textilní galanterie?

Krejčí nebo švadlena pro svojí práci potřebují textilní galanterii, která je nedílnou součástí pro veškerou textilní výrobu. V textilní galanterii Vám nabízí veškerý sortiment pro zhotovení jakéhokoliv textilního výrobku. Textilní galanterie nabízí velice mnoho produktů : jehly, nitě, knoflíky, stuhy, krajky, korálky, perličky, bižuterie, gumy, příze, spony, popruhy, nášivky, aplikace, šály, šátky, přezky, šle, záplaty, špendlíky, mašle, šicí potřeby, třásně, flitry, krejčovský metr, záclonovka, křída, ramínka, nůžky, zdrhovadla, šňůry, keprovky, šikmé proužky, lemovky, cáry, pletací jehlice, silon, lanko, gumička, drátek, kleště, cívky, lepidlo, nažehlovací kamínky, pruženky, prýmky.

Facebook