German
English
Kategorie
Látky a vliseliny
Úvod Newsletter
Šicí centrum / Krejčovské panny

Krejčovské panny

Krejčovské panny a krejčovské bysty pro návrhářské dílny i pro každou domácnost umíme dodat v několika provedeních a variantách za velmi přijatelné ceny. Dostupnost většiny zboží skladem.

Panny rozdělujeme dle:

1) Typu (krejčovské panny, vyšívací panny, panny k aranžování)

2) Druhu (dětská, dámská, pánská)

3) Velikosti

Krejčovskou pannu vybírejte vždy s výhledem do budoucnosti tak, aby byla Vaše dílna vybavena stejným typem pan.

 

Řadit:
Výrobci:
Strana:1 2 3 Další »

Proč Krejčovské panny?

Kdy se začaly používat krejčovské panny? Kdo se stal jejím tvůrcem? A proč krejčovské panny vznikly? Koncem 19. století udělalo módní návrhářství a móda celkově další krok směrem dopředu. Stockman vymyslel skvělou pomůcku pro švadleny, módní návrháře, ale i obyčejné lidi – krejčovskou pannu. Krejčovská panna se jako pomůcka později stala nedílnou součástí velkovýroby oblečení 20. i 21. století.

Jediný problém byl v tom, že nebyly peníze ani čas vyrábět každou krejčovskou pannu jinou, stejně jako je každý člověk jiný. A navíc to ani není v lidských možnostech, uspokojit všechny jedinečnou velikostí. A jak vyřešit tento problém? Oděvní průmysl rozdělil lidská těla do několika velikostí podlekterých se udělaly formy. Jedná se o tzv. konfekční velikosti. Z těchto je vycházeno i v rámci zakázkového šití ošacení.

Krejčovská panna u každé návrhářky

Krejčovské panny patří dnes k běžnému vybavení každé zakázkové krejčové. Krejčovské panny jsou velice oblíbené i domácích švadlenek, jelikož usnadňují práci a manipulaci se šaty. Pravé krejčovské panny a krejčovské figuríny jsou vyrobeny z jakostního polystyrenu, který umožňuje použití špendlíků pro uchycení nástřihů, látek i zavěšení a dekoraci hotových obleků. V posledních letech se objevují také těla pan vyrobená z PUR pěn. Polystyrenové pany však  poskytují vyšší nároky.

Panny mohou být potaženy potahy v několika barvách pro zajištění estetičnosti. K pannám je také dodávána spousta doplňků v podobě krčků, zakončujících krk panny, či stojanů, podstavců na kterých je tělo nasazeno.

Rozdělení krejčovských panen

Krejčovské panny rozdělujeme na klasické bysty, krejčovské panny stavitelné různých velikostí a aranžerské panny. Nejpraktičtější jsou krejčovské panny stavitelné Diana a Lady-Valet. Tyto figuríny představují dokonalé řešení pro profesionální návrháře a výrobce oděvů. Díky několika, většinou 8-mi, nastavitelným částem můžete prodloužit také pasovou linii. Nastavení velikosti se prování pomocí 8-12ti dobře ovladatelných zapuštěných otáčivých kotoučů (při otáčení kotouči si v okénkách nastavíte požadované míry).

Široká ramena zaručí perfektně padnoucí rukávy. Figuríny jsou většinou potaženy nylonových povlakem se zády z pěnového materiálu, který usnadňuje práci se špendlíky a značením materiálu. Jako praktická pomůcka krejčovských figurín  slouží zarovnávač spodní délky sukní a práškovací značící zařízení pro jednoduché naznačení délky.