German
English
Kategorie
Látky a vliseliny
Úvod Newsletter
Hl.strana / OLFA

OLFA


Jedná se o velmi kvalitní ruční řezací nářadí, které společnost OLFA CORPORATION OSAKA, JAPAN vyrábí a zdokonaluje nepřetržitě od roku 1956. Většina výrobků získala za tuto dobu řadu ocenění za vynikající kvalitu, trvanlivost, funkčnost a bezpečnost při práci i za dlouhodobé prodejní úspěchy v Japonsku i ve světě.

Společnost OLFA vyrábí více než 80 druhů ručního řezacího nářadí a náhradních čepelí, řezacích podložek, dále speciální kartonová balení atd.

Toto nářadí je vyráběno z kovu a tvrzeného plastu. Většina řezačů má kovové vodicí lišty pro posun vyměnitelných čepelí. Tyto lišty zabraňují vychýlení čepele při řezání a zároveň zabraňují ulamování plastové rukojeti. Převážná část řezačů má plochou nebo kulatou pojistku pro posun a zabrždění čepelí. Čepele jsou vyrobeny z kvalitní nástrojové wolframové oceli, která zaručuje dlouhodobou ostrost řezacích čepelí.

Nářadí je určeno pro práci s materiály různé tvrdosti a síly. Např.: papír, folie, lepenka, plsť, kůže, korek, linoleum, koberce, polystyren, PVC, skelná vláknina, izolační materiály, sádrokarton, překližka, balza, laťky a silná guma.

Řezače, které mají výměnné řezací čepele nebo řezací čepele s odlamovacími plátky při ztupení ostří nebruště! Výrobce nářadí upozorňuje, že broušením nedocílíte původní kvality a trvanlivosti ostří. Ztupené čepele vyměňte nebo odlomte stupený plátek čepele a vysuňte nový řezací plátek. Pří odlamování jednotlivých řezacích plátku si chraňte oči brýlemi a ruce rukavicemi. 

Vzhledem k vysoké ostrosti ostří čepelí (i ztupených), ukládejte nářadí i náhradní čepele mimo dosah dětí.

Řezací podložky nevystavujte přímému slunečnímu svitu a neumisťujte v blízkosti tepelných zdrojů, aby nedošlo k jejich poškození.