Hlídání úspěšně zadáno.
Hlídací pes - Nové hlídání
Cena:*
Váš email:*
* pole označená hvězdičkou,musí být vyplněny
Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů
x
Email úspěšně odeslán.
Odeslat další e-mail.
Vyhledání alternativy
Rádi Vám ušetříme čas při hledání vhodné alternativy k uvedenému produktu, který nemusí zcela vyhovovat Vašim představám a nenašli jste jiný vhodný produkt. Vyplňte prosím formulář níže a my se vynasnažíme o uspokojení Vašich požadavků, v co možná nejkratší době.
Vaše jméno:*
Váš email:*
Upřesnění hledání:*
* pole označená hvězdičkou,musí být vyplněny
Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů
x
Email úspěšně odeslán.
Odeslat další dotaz.
Dotaz na produkt
Vaše jméno:*
Váš email:*
Text dotazu:*
* pole označená hvězdičkou,musí být vyplněny
Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů
x
Email úspěšně odeslán.
Odeslat další doporučení.
Poslat produkt známému
Vaše jméno:*
E-mail příjemce:*
Zpráva:*
* pole označená hvězdičkou,musí být vyplněny
Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů
x
German
English
Kategorie
Látky a vliseliny
Úvod Newsletter
Hl.strana / Žehlící technika / žehlící mandly / mandl Ironette(HOLEK) SI 103, HP Ironnette 103 - šíře válce 103cm, pevná noha

mandl Ironette(HOLEK) SI 103, HP Ironnette 103 - šíře válce 103cm, pevná noha

mandl Ironette(HOLEK) SI 103, HP Ironnette 103 - šíře válce 103cm, pevná noha
mandl Ironette(HOLEK) SI 103, HP Ironnette 103 - šíře válce 103cm, pevná noha
Novinka
mandl Ironette(HOLEK) SI 103, HP Ironnette 103 - šíře válce 103cm, pevná noha-1
mandl Ironette(HOLEK) SI 103, HP Ironnette 103 - šíře válce 103cm, pevná noha
mandl Ironette(HOLEK) SI 103, HP Ironnette 103 - šíře válce 103cm, pevná noha-2
mandl Ironette(HOLEK) SI 103, HP Ironnette 103 - šíře válce 103cm, pevná noha
mandl Ironette(HOLEK) SI 103, HP Ironnette 103 - šíře válce 103cm, pevná noha-3
mandl Ironette(HOLEK) SI 103, HP Ironnette 103 - šíře válce 103cm, pevná noha
Doporučená cena: 68 988 Kč
Cena s DPH:
59 990 Kč / 2 425,80 EUR
Dostupnost/termín dodání: 10-14 dnů
Číslo produktu: 6752
Záruka: 24 měsíců
Sdílení:
 • Rozměry (pracovní poloha) š/v/h 120 x 105 x 40 [cm]
 • Délka válce cca 103 cm 
 • Pracovní výška 88 cm 
 • Přítlačná síla válce 600 N 
 • Rychlost žehlení : 2,4 - 6,8 m/min - proměnlivá
 • Termostatická regulace teploty 
 • Max. příkon 3,3 kW 
 • Objem zásobníku vody 1.3 litru - cca 60 minut páry
 • Síťové napětí 220 - 240 V / 50 Hz 
 • Hmotnost 50 kg 
 • Indikátor stavu vody (když klesne pod 10%)
 

Popis
Video
Hlídací pes
NOVINKA - mandl Zetina s šířkou válce / žehlící plochy 103 cm! MADE IN Česká republika!

Mandl Zetina je delší verzí mandlu s délkou válce 103 mm. Hodí se pro domácnost i pro menší provozovny. Díky dvěma volným ramenům nejste omezeni šířkou žehleného kusu prádla. Délka válce umožňuje pohodlně a rychle vyžehlit i náročnější kusy prádla, jako jsou košile či halenky.

Technicky jsou typy Ironnette 85 a Zetina 103 identické, liší se pouze délkou žehlicího válce. Zatímco Zetina 103 díky delšímu válci a tím i větší žehlicí ploše umožňuje snadnější manipulaci se širšími kusy prádla, jako jsou ubrusy, ložní povlečení resp. ručníky a osušky, IR 67/85 poskytuje větší pohodlí a komfort při žehlení košil a halenek. Oba typy však s přehledem zvládnou celou škálu prádla, a to zejména díky volným ramenům.

Po technické stránce je mandl sofistikovaný výrobek, po stránce obsluhy je však jednoduchý a uživatelsky přátelský. Jeho obsluhu by s nadsázkou zvládlo i „ malé dítě" - to však bez dohledu v blízkosti zejména rozehřátého mandlu nenechávejte.

Do pracovní plochy mandl zvednete po odjištění pojistky jediným jednoduchým pohybem po té, co mandl na kolečkách převezete tam, kde jej budete používat . Po zapnutí mandlu nastavíte požadovanou teplotu stlačením tlačítka předvoleného programu - od syntetiky s nejnižší teplotou až po len s teplotou nejvyšší. Počínaje režimem VLNA můžete využívat možnosti mandlování s napařováním , a to ve třech stupních intenzity a s možností permanentní páry nebo páry při sešlápnutí pedálu .

Po té, co je mandl připraven k práci, to znamená, že kontrolky, které se při stlačení rozbklikaly, blikat přestaly a začaly svítit nepřerušovaně, můžete začít mandlovat. Žehlené prádlo přiložte k žehlicí ploše a sešlápněte pedál. Ano, jako v autě. Čím více sešlápnete, tím rychleji jedete - budete mandlovat. Chcete-li však jenom přiložit žehličku na límeček košile, stačí jen zlehka sešlápnout pedál. Válec se sice přitlačí, avšak nerozjede. Chcete-li však, aby se rozjel, šlápněte více na pedál.

Mandl umožňuje i kvalitní napařování. Pára, kterou produkuje generátor páry, je vedena do štěrbiny v žehlicí ploše a umožňuje tak dokonalé a rovnoměrné proniknutí páry do prádla. Intenzitu páry si můžete zvolit ve třech stupních.

Dle Vašeho vlastního rozhodnutí se můžete rozhodnout, zda budete pro napařování vodu destilovanou, nebo s použitím kazety s granulátem proti usazování vodního kamene používat obyčejnou vodu z vodovodu. Závisí tedy jen na Vás, zda raději si zakoupíte kazetu s granulátem nebo destilovanou vodu v nejbližší drogerii.

Kvalitu vody Vám ohlídá senzor, který stále sleduje tvrdost vody. Stoupne-li tato nad nebezpečnou mez, která by hrozila usazováním vodního kamene v generátoru nebo rozvodu páry, upozorní Vás modrá na tuto skutečnost. Jestliže se tato kontrolka rozsvítí , nepokoušejte se dále mandlovat s párou. Řídící deska elektroniky napařování zablokuje, opakované pokusy žehlit s napařováním při nevhodné tvrdosti vody může mít za následek ucpávání generátoru páry a rozvodu páry, což si vyžádá složitější servis u výrobce.

Mandl je vybaven bezpečnostní pákou pro uvolnění prádla v okamžiku , kdy v průběhu mandlování dojde k výpadku energie a k zastavení mandlu, kdy je mandl přitlačen. V takovém případě zatlačte páku zcela vzad. Tím nadzdvihnete válec a prádlo uvolníte. Pro vrácení páky do původní polohy budete muset počkat do obnovení dodávky energie. Poté mandl zapněte a současně se sešlápnutím pedálu táhněte pákou dopředu. Pokud to nestihnete jedním dlouhým pohybem, můžete tuto operaci opakovat v malých krocích.

 

Kropení prádla pro žehlení bez páry

Prádlo potřebuje správnou vlhkost, jen tak může být zaručeno, že při správném nastavení teploty je po vyžehlení prádlo hladké a suché. Proto prádlo stejně jako při ručním žehlení nakropte, nejlépe několik hodin předem, aby bylo rovnoměrně vlhké.

Pokud máte k dispozici sušičku, usušte prádlo s programem "vlhké na žehlení".

Jestliže nemáte dostatek času na přípravu, pro zvlhčení prádla použijte teplou vodu.

 

Napařování prádla

Namísto kropení můžete použít funkci napařování, pokud ji váš mandl má.

Napařování slouží k žehlení suchého nebo málo vlhkého prádla. Pokud je vaše prádlo vlhké, žehlete bez páry. Funkci napařování používejte pouze pro zvlhčení suchého nebo málo vlhkého prádla.

Nalijte vodu do zásobníku vody. Čistou destilovanou vodu používejte jen v případě, že je tak výslovně uvedeno výrobcem v návodu přiloženému ke stroji. Pokud vyvstane potřeba dopnit zásobník vodou v průběhu žehlení, vyčkejte, dokud se ze zásobníku nevytratí všechna pára, a teprve potom odšroubujte víčko a dolijte vodu. Jinak hrozí nebezpečí opaření.

Pokud žehlení přerušíte, doporučuje se vypnout funkci napařování.

Zásobník vody vyprazdňujte pouze tehdy, je-li voda v zásobníku i žehlicí plocha mandlu zcela vychladlá.

 

Další tipy pro kropení a napařování prádla:

Materiál Ideální podmínky pro žehlení
Hedvábí Zabalte do vlhkého šátku, aby se zabránilo skvrnám z kapek vody
Umělé látky (dralon, nylon, perlon atp.) Mírně vlhké až suché
Vlna (např. kalhoty) Napařujte pod vlhkým šátkem
Bavlna Mírně vlhká
Len/plátno Vlhké
U tohoto výrobku není doprava v ceně výrobku , je nutné  sjednání dopravy: paletová přeprava DHL + 1000Kč. Nebo individuální odvoz 

Je pro vás cena produktu neadekvátní?
Napište částku za jakou jste ochoten/ochotna za tento produkt zaplatit a kontakt na vás. V případě, že se cena změní k této hranici, budeme Vás kontaktovat.
Vložit nový požadavek
Související zboží