Hlídání úspěšně zadáno.
Hlídací pes - Nové hlídání
Cena:*
Váš email:*
* pole označená hvězdičkou,musí být vyplněny
Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů
x
Email úspěšně odeslán.
Odeslat další e-mail.
Vyhledání alternativy
Rádi Vám ušetříme čas při hledání vhodné alternativy k uvedenému produktu, který nemusí zcela vyhovovat Vašim představám a nenašli jste jiný vhodný produkt. Vyplňte prosím formulář níže a my se vynasnažíme o uspokojení Vašich požadavků, v co možná nejkratší době.
Vaše jméno:*
Váš email:*
Upřesnění hledání:*
* pole označená hvězdičkou,musí být vyplněny
Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů
x
Email úspěšně odeslán.
Odeslat další dotaz.
Dotaz na produkt
Vaše jméno:*
Váš email:*
Text dotazu:*
* pole označená hvězdičkou,musí být vyplněny
Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů
x
Email úspěšně odeslán.
Odeslat další doporučení.
Poslat produkt známému
Vaše jméno:*
E-mail příjemce:*
Zpráva:*
* pole označená hvězdičkou,musí být vyplněny
Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů
x
German
English
Kategorie
Látky a vliseliny
Úvod Newsletter
Hl.strana / Patchwork & quilting / aplikátory HOT-FIX / Hot Fix aplikátor ozdob, kamínků a štrasů - 7 nástavců bez žehličky

Hot Fix aplikátor ozdob, kamínků a štrasů - 7 nástavců bez žehličky

Hot Fix aplikátor ozdob, kamínků a štrasů - 7 nástavců bez žehličky
Hot Fix aplikátor ozdob, kamínků a štrasů - 7 nástavců bez žehličky
Hot Fix aplikátor ozdob, kamínků a štrasů - 7 nástavců bez žehličky-1
Hot Fix aplikátor ozdob, kamínků a štrasů - 7 nástavců bez žehličky
Hot Fix aplikátor ozdob, kamínků a štrasů - 7 nástavců bez žehličky-2
Hot Fix aplikátor ozdob, kamínků a štrasů - 7 nástavců bez žehličky
Tento produkt se již nevyrábí
Dostupnost/termín dodání: nelze objednat
Číslo produktu: 511
Záruka: 24 měsíců
Sdílení:
Neocenitelná pomůcka při lepení hotfixů, neboli nažehlovacích flitrů, kamínků či perliček. Minižehlička na patchwork, která vám zajistí žehlení i v těch nejméně přístupných místech. Hotfix jednoduše vložíme do nástavce, lepidlo na konci flitru se roztaví, přiložíme k látce a lehce přitlačíme. Nahřívání nádstavce trvá cca 2 minuty. Dodáváme v kompletu se 7 nástavci ( vel. ss6 / 2 mm, ss10 / 3 mm, ss16 / 4 mm, ss20 / 5 mm, ss34 / 7 mm - pro vypouklé hotfixy, vel. 5 a 9 mm pro rovné hotfixy) a podstavcem. Doporučujeme vyzkoušet na malém kousku látky! Nádstavec dosahuje vysokých teplot, takže aby nedošlo k poškození látky, pokud by byla z umělého materiálu!

Aplikátor se zahřívá na teplotu přibližně 350 °F / 177 °C. Tento typ strojku má vypínač. Náš tip: Před prvním použitím naberte 2 kamínky opačně, tzn. plochou stranou do aplikátoru, nechejte lepidlo rozpustit a odstraňte pryč (lepidlo se nalepí na nástavec a kamínky pak lépe drží). Poté už kamínky bez problému nabírejte sklem do aplikátoru a plochá strana je volná.

Aplikátor má 5.0 watt a 110-240V.
Upozorňujeme, že aplikátor je určený pouze na lepení skleněných korálků a hotfixů, plastové korálky se roztaví!

  • Průměr kamínku: 2; 3; 4; 5; 7; 9 mm

Složení

kov
plast

Techniky

scrapbooking

šití ostatní

šperkařství

zdobení oděvů

Popis
Hlídací pes

Postup, jak použít zažehlovací kamínky

 

 

Lidskou přirozeností je zdobit sebe i své výrobky či oblečení. Již ve starověku se naši předci zdobili větvičkami či lesklými kamínky, mušličkami a jinými, dostupnými předměty. Proto dnes nacházíme u vykopávek různou ,,bižuterii“ tehdejší doby.

Jak postupoval čas, lidé vynalézali rafinovanější ozdoby. Nejdříve se používalo zlato, stříbro i  drahokamy nebo perly, ale protože byly finančně náročné, hledala se rovnocenná náhrada.

24n1-17_230

24n1-18_230

Sklo vzniklo jako vedlejší produkt metalurgické a keramické výroby. Nejstaší skleněnou perli našli archeologové v egyptských Thébách. Její stáří odhadují na 7 000 let. Egypt je pověstný i první výrobou skla. Výroba však byla zahalena tajemstvím a znali ji jen kněží. Jak do Egypta pronikali Římané, následně se toto umění výroby skleněných šperků rozšířilo postupně i do dalšího světa.

Pokud byste si chtěli přečíst receptury na výrobu imitací smaragdů, topasu a jiných, museli byste do Benátek. Zde se v 16. století začaly vyrábět vinuté perle, foukané i broušené. V 17. století byla objevena sklovina, a tudíž se mohly začít vyrábět dokonalé imitace drahokamů.

Dnes se korálky, perle i umělé drahokamy vyrábějí ve velkém. Neustále se objevují nové způsoby zdobení a jednou z těchto technik je i zdobení šatonovými růžemi – hotfixy.

 

24n1-01_23024n1-16_230

Hotfixy jsou skleněné kamínky, které mají zespod rovnou plochu se speciálním lepidlem. To reaguje na teplo, takže k přilepení stačí žehlička nebo speciální aplikátor. Na zdobení vám stačí představivost, kam kameny umístíte. Potřebujete vědět, jaké tvary budete vytvářet a podle toho také zvolíte velikost a barvu kamene. Můžete vytvořit kytičku na džínách, tričko a tentýž motiv umístit například na boty a kabelku. Zdobit můžete cokoliv oblečení, opasky, trička, šaty, plavky, ale i hrníčky, obrázky, fotky, lampičky, dokonce i mobil, prostě fantazii se meze nekladou. Avšak na pevné předměty vám žehlička nestačí, tam budete potřebovat aplikátor.

 

Nalepení hot fox šatonů s pomocí žehličky

Představíme si návod na oba druhy nažehlení těchto krásných kamínků. Jako první se naučíme kamínky zažehlovat.

24n1-03_23024n1-04_230_01

Potřebujeme

1. Připravíme si triko, kamínky a žehličku. Dále si pořídíme přenášecí lepící fólii hodí se i fix na předkreslení motivu a pinzetu na přenášení a umísťování kamínků.

2. Na tento návod jsem použila tričko známé značky a chtěla jsem tam mít ještě jednu pumičku. Ale protože jen tak od ruky bych tento obrys nezvládla, použila jsem nalepovací přenášecí folii. Na originál se nalepí přenoska a fixem se označí každý jednotlivý kamínek. Nakonec máte obkreslený celý obrázek, který chceme.

 

24n1-05_230_01

24n1-06_230

3. Jakmile jsme šablonu na fólii obkreslili, položíme si folii lepící částí nahoru. Připravíme si kamínky. V tomto případě jsou barvy crystal AB, takže s krásným, duhovaným efektem. Kamínky na folii umístíme zelenou spodní plochou nahoru. Na každou zakreslenou tečku jeden kamínek.

 

24n1-07_23024n1-08_230

4. Hotový obrázek na fólii přilepíme na místo na triku, kde to chceme umístit. V tomto případě do spodní části trika. TRIKO PŘEVRÁTÍME OPATRNĚ NARUBY.

 

24n1-09_23024n1-10_230

5. ZAŽEHLUJEME KAMÍNKY Z RUBU LÁTKY!!! Na toto si musíte dát pozor.

Necháme trochu zchladnout a fólii odlepíme.  V konečném výsledku máme nové originální triko, jaké nemá nikdo jiný.

24n1-11_514

Nalepovací přenášecí fólii můžeme použít i vícekrát. Pokud se nám nějaký motiv líbí, můžeme si kamínky nalepit na fólii, schovat a nažehlit kdykoli později.

Aplikaci hot fix šatonových růží využijeme hlavně na na bavlněné látky, trika nebo tkaniny, které snášejí vysoké teploty.

 

Aplikace hot fix šatonů pomocí aplikátoru

Pokud chcete tyto kamínky použít na lehké látky, jako je plavkovina či úplet, nebo chcete ozdobit jakýkoli pevný předmět,  je lepší použít speciání lepící aplikátor

K nažehlování pomocí aplikátoru potřebujeme věc, na kterou chceme kamínky aplikovat a kamínky. Můžeme lepit přímo, pokud na to máme buňky, nebo si vzor předkreslit mizícím fixem (kresba zmizí beze stopy po cca 12 hod).

 

24n1-02_23024n1-08_230

Postup je naprosto jednoduchý. Zatímco při zažehlování žehličkou jsme umísťovali kamínky na fólii lepící plocou nahoru, u aplikátoru se kamínky nabírají lesklou stranou.

Nechte rozehřát aplikátor a naberte kamínek. Lesklá strana kamínku je schovaná v nástavci a my vidíme zelenou lepící plochu. Počkáme si chviličku, až začne lepidlo mírně bublat, a to je ta pravá chvíle na přiložení na látku.

24n1-13_23024n1-14_230

Kamínek jen jemně přiložíme, sám se uvolní a zůstane přilepený k podkladu. Můžeme ho trošku prstem mírně přitlačit, ale pozor, je horký! Tak přilepujeme jeden kamínek vedle druhého, až máme požadovaný vzor. V tomto případě jsem volila na bílou halenku kotvičku pro štěstí a stylizované E, jelikož halenku nosí slečna jménem Eliška.

24n1-15_23024n1-16_230

 

Rovněž si pomocí aplikátoru můžete ozdobit různé rámečky, hrníčky, pásky a spoustu dalších věcí. Ozdobila jsem si hrníček, který je prasklý, prasklinu jsem zakryla hotfixy a použila jako stojan na tužky. Musíte však počítat s tím, že zatímco na látce kamínky vydrží bez poškození i praní, na předmětech, jako je hrníček nebo rámeček, se snadno sloupnou. Takže pokud chcete ozdobit věc pro denní používání, o kamínky přijdete.

 

 

Nedoporučujeme používat aplikátor na velmi jemné látky z organzy a podobného materiálu. A pokud ho budete chtít přesto použít, zkuste si napřed  lepení na malém kousku látky!

Je pro vás cena produktu neadekvátní?
Napište částku za jakou jste ochoten/ochotna za tento produkt zaplatit a kontakt na vás. V případě, že se cena změní k této hranici, budeme Vás kontaktovat.
Vložit nový požadavek
Související zboží