German
English
Kategorie
Látky a vliseliny
Úvod Newsletter
Hl.strana / Gütermann

Gütermann

Historie šicích nití a firmy Gütermann sahá až do roku 1864, kdy zakladatel firmy Max Gütermann založil svou vlastní firmu na výrobu nití, nití Gütermann. 
Díky zkušenostem a bohaté historii firmy Gütermannka synonymem šicí nitě.

Firma Gütermann je celosvětově působící firma, vyhlášená nejvyšší kvalitou svých šicích nití, její historie sahá až do roku 1864. Hlavní sídlo je v německém městě Gutach. Pod firmu Gütermann AG patří Zwicky & Co.Šicí nitě Gütermann byly oceněny uvedením v dokumentu „Marken des Jahrhunderts“ (nejvýznamější německé značky století). Dr. Florian Langenscheidt publikuje každé dva roky seznam produktů a služeb, které jsou „made in Germany“. Tento seznam nejznámějších a nejprodávanějších německých značek, které jsou samy o sobě synonymem pro určité typy výrobků a které jsou také symbolem německé ekonomiky, vychází nyní již v 16. vydání.Gütermann je uveden v katalogu společně s 250 jiných známých značek jako na příklad Salamander (boty), Erdinger a Wahrsteiner (piva), Kinder překvapení (čokoláda), Haribo (medvídci), UVEX (lyžařské vybavení), Adidas (sportovní oblečení), automobilových značek Mercedes Benz a Porsche, leteckých společností Deutsche Lufthansa a Air Berlin, automobilové asociace ADAC, pojišťovny Allianz, obchodního domu Karstadt atd., protože Gütermann je celosvětově synonymum pro nejkvalitnější ŠICÍ NITĚ, Gütermannky znaly již naše babičky.

Druhy nití : 

 • Univerzální všešijící nitě Gütermann

  Náviny: 100m, 500m, 1000m 
  Tato niť je vhodná pro všechny druhy látek pro ruční i strojové šití. Díky speciálnímu výrobnímu postupu a závěrečném unikátním opracování laserem 
  – nemá chloupky jako běžné nitě a tím lépe proniká látkou. Kombinuje perfektní šicí vlastnosti hedvábí s pevností a trvanlivostí polyesteru. 
  Zaručeně se neuzlí, zaručeně nevybledne, je barvostálá i při praní na 90 stupňů a žehlení na vysoké teploty.
 • Gütermann 30m Top Stich

  Silná a pevná polyesterová nit s vysokým leskem, ideální na hrubé, dekorativní šití, obšívání knoflíkových dírek a přišívání knoflíků, vhodné na jeans. 
  Nejlepší výsledky jsou s nití Gütermann Top Stich při při použití spodní nitě „Univerzální všešijící nitě Gütermann"
 • Elastická nit Gütermann

  Nit pro nabírání a řasení. Může se též přidávat do lemů pro zvýšení pružnosti. Používá se jen na cívce. Složení: 36% polyuretan, 64% polyester.
 • Gütermann nit s kovovým efektem (Metallic)

  Pro dekorativní sešívání a strojové vyšívání. Též pro dekorativní efekty v pleteném zboží. Pro ruční a strojové šití. Složení: 70% polyamid, 30% polyester
 • Gütermann Extra Stark- super pevná (čalounická) nit

  Pevná a jemná nit pro opravy a šití těžkých látek, kůže, nábytkových čalounění. Pro ruční i strojové šití. Složení: 100% polyester
 • Gütermann 100% hedvábí

  Nit na které vznikla firma Gütermann, symbol kvality a luxusu. Praní: 40 °C
 • Univerzální vvšívací niť Gütermann Rayon 40

  Rayon je univerzální niť pro strojové vyšívání, hodí se pro všechny vyšívané motivy, pro ozdobný steh a dekorativní strojové prošívání plošných dílů. 
  Mimořádně hezký je hedvábný lesk, který dává všem výšivkám ten pravý vzhled. Složení: 100% viskóza, návin: 200m a 500m.
 • Gütermann Metallic 200m

  Speciální niť s kovovým efektem tloušťky 4. Každá výšivka získá třpytivý vzhled a měnící se efekty. Je vhodná zejména pro zkrášlení večerní garderoby, 
  pro dekoraci stolních textílií, podušek, vždy tehdy, když je třeba třpytivých efektů. Pro všechny vyšívané motivy, pro ozdobné stehy a dekorativní steh.
 • Gütermann Sliver 200m

  Mimořádně speciální niť s kovovým efektem, je tvořena z jemných kovových pásků. Povrch vyšívaného motivu je velice jednotný a působí hladce. 
  Pro vyšívané motivy, ozdobný steh a dekorativní stehy, vplétání do ručních pletacích přízi, všude tam, kde vyžadujeme silný a jiskřivý třpyt. 
  Složení: 60% polyester,40% polyethylen
 • Gütermann Glowy 40

  Speciální efektní niť tloušťky 40, vhodná pro všechny vyšívané motivy. Dopadne-li světlo sluneční nebo UV záření na Glowy 40, niť si světlo „zapamatuje" a 
  ve tmě toto světlo je nití vyzařováno do okolí. Délka působení světla určuje intenzitu jasu. V kombinaci s fluoreskujícími nitěmi je ideální pro dopravní bezpečnost dětského ošacení. Garance až na 50 opakování praní bez úbytku intenzity jasu.
 • Gütermann Solar 40

  Speciální efektní niť tloušťky 40, je vhodná pro všechny vyšívané motivy. Dopadne-li na nit sluneční světlo nebo UV záření, niť změní svoji barvu. Nepadá-li více světlo na niť, barva opět zbledne. Vyšívané motivy, obsahující niť Solar 40, by se měly žehlit zleva nebo by se měl při žehlení vyšívaný motiv zakrýt látkou.
 • Gütermann Bobbin

  Ideální spodní niť pro všechny strojové výšivky. Jemná, hebká, proti roztržení odolná spodní niť zaručuje prvotřídní vyšívaný motiv.