German
English
Kategorie
Látky a vliseliny
Úvod Newsletter
Hl.strana / Singer

Singer

Společnost SINGER světově známá 150 let, zastoupena ve více než 150 zemích po celém světě, je vedoucím výrobcem a distributorem nejenom šicích strojů.

 

V roce 1851 s vypůjčeným kapitálem ve výši USD 40,- Merritt Singer založil společnost na výrobu a prodej revolučního výroku - stroje na zautomatizování konfekční výroby.

 

V roce 1853 byl zahájen prodej prvních šicích strojů vyrobených v továrně v New York City za jednotkovou cenu USD 100,-. O dva roky později získává tento šicí stroj první cenu na světové výstavě v Paříži a Singer zahajuje jako první společnost na světě prodej systémem nájmu cíleném na maximální zvýšení prodejů.

O 10 let později nově pojmenovaná společnost Singer je již držitelem 22 patentů a dosahuje ročního prodeje 20 000 šicích strojů.

V roce 1867 se Singer stává prvou nadnárodní průmyslovou společností v USA založením výrobního podniku Singer na šicí stroje v Glasgově ve Skotsku. V roce 1880 dosahuje Singer ročního prodeje 250 000 šicích strojů a zakládá další výrobní podniky šicích strojů v New Jersey.

První elektrický šicí stroj uvádí Singer na trh v roce 1889 a na přelomu století dosahují již roční prodeje počtu 1350 000 strojů.

V roce 1908 je otevřena na 149 Broadway V New Yorku administrativní budova Singer jako první mrakodrap a nejvyšší budova na světě, která se stává na 54 roků obchodním a řídícím centrem firmy Singer.

Po zavedení elektronických šicích strojů na světový trh v roce 1975 vstupuje Singer i do oblasti výroby průmyslových šicích strojů.

Na základě světoznámé značky Singer, svého progresívního prodejního systému, široké sítě 30 000 maloobchodních center a nepřímých prodejních míst na celém světě, zavádí Singer na trh mimo tradiční výrobky i další sortiment zboží z oblasti spotřební elektroniky, nábytku a širokého sortimentu předmětů dlouhodobé spotřeby pro domácnost.

V roce 2002 uvádí Singer na trh Quantum XL-5000, počítačem řízený šicí a vyšívací stroj nabízející širokou šíři paměťových karet pro vyšívání různých vzorů a abeced, s unikátními prvky jako např. zcela automatické navlékání nebo výměna vyšívacích nití.